يافتن علت دقيق سوانح پروازي و شناسايي عوامل موثر در حادثه جزء يکي از تخصصي ترين امور بوده و قطعاً رسيدگي به اين موضوع بايستي توسط گروهي متشکل از کارشناسان سازمان هواپيمايي کشوري، کارخانه سازنده و اساتيد دوره ديده باز آوري اطلاعات فني هواپيما و ساير متخصيص صورت پذيرد، كه با گمانه زني هاي بي مورد نتيجه اي حاصل نخواهد گرديد.

قطعاً سازمان هواپيمايي کشوري ايران در اين راستا اقدامات لازم را انجام داده و به رسم امانتداري اطلاعات دقيق سانحه، نحوه شکل گيري حادثه و اقدامات لازم جهت جلوگيري از اين گونه حوادث را به اطلاع خانواده سانحه ديدگان و عموم مردم خواهد رسانيد و در كنار ساير دستگاه هاي دولتي و شركت هواپيمائي كاسپين آنها را در جهت احقاق حقوق خود ياري رسان و پشتيبان خواهد بود.

از سوي ديگر سوانح به وجود آمده در سالهاي اخير از نظر خسارت و شدت حوادث، ضربه هاي جبران ناپذيري بر پيکره مدني جامعه ايران وارد کرده است. تشكيك در استفاده از سيستم حمل و نقل هوائي در سطح جامعه، بي اعتمادي به خدمه پروازي، ناديده گرفتن زحمات وتلاش هاي شبانه روزي کادر پرواز اعم ازخلبانان،مهندسين پرواز، مهمانداران، متخصصين تعمير ونگهداري، كارشناسان برج مراقبت، پرسنل فرودگاهي و ساير متخصصين هوانوردي نتيجه اثرات سوء اين حوادث درسطح عمومي جامعه مي باشد درحالي که به جرات مي توان گفت خدمات ارزنده جامعه هوانوردي ايران در سالهاي اخير به دليل تحريم هاي ناجوانمردانه کشورهاي غربي عليه ايران درنوع خود بي نظير و بي همتا مي باشد.

انجمن ملي پرواز به عنوان يك انجمن مردم نهاد غير دولتي و غير سياسي آمادگي خود را جهت پيگيري اقدامات زير از طريق ابزارهاي قانوني اعلام مي نمايد:

1- پيگيري حقوق مدني و اجتماعي متخصيصن جامعه هوانوردي، سانحه ديدگان پرواز اعم از خدمه پروازي و مسافرين و يا هر فرد آسيب ديده در سوانح هوائي از طريق مجاري قانوني.

2- پيگيري در جهت شفاف سازي اطلاعات ارائه شده از طرف دستگاه هاي دولتي در سوانح هوائي و اقدامات انجام شده جهت جلوگيري از تكرار سوانح.

3- اطلاع رساني و آگاه كردن مردم از حقوق قانوني ايجاد شده در استفاده از سيستم حمل و نقل هوائي.

4- پيگيري اثرات تحريم هاي ناجوانمردانه در صنعت هوانوردي از طريق برگزاري "همايش ملي صنعت هوانوردي درزمان تحريم" و تهيه تومار امضاء شده از اكثريت جامعه هوانوردي و استفاده كنندگان از حمل و نقل هوائي و ارائه به سازمان هاي بين المللي و مدافع حقوق بشر و تلاش براي رفع تحريم ها از حوزه هوانوردي به دليل اثرات سوئي كه بر عموم مردم ايران و خدمه پروازي وارد مي گردد.

در خاتمه انجمن ملي پرواز ضمن تسليت مجدد به تمامي سانحه ديدگان اخير اميداوار است با پشتيباني و حمايت بي دريغ متخصصين هوانوردي خصوصا خلبانان اين سرزمين به عنوان راهبران اين حرفه در راه رشد صنعت هوانوردي اساسي ترين گامها برداشته شده و شاهد پرواز بدون سانحه هواپيماهاي ايراني درآسمان بيكران آفريدگار باشيم.

منبع: سایت خبری انجمن ملی پرواز

 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.