فارس: در پي اظهارات مقام معظم رهبري در مورد دخالتهاي برخي كشورهاي غربي در امور داخلي ايران، انگليس سفير جمهوري اسلامي در لندن را فرا خواند. همچنين گوردون بروان نخست‌وزير انگلستان در دخالتي آشكار در امور داخلي ايران گفت:اكنون نوبت ايران است كه به جهان نشان دهد انتخابات سالم بوده يا خير؟

به گزارش رويترز، وزارت امور خارجه انگليس امروز جمعه در پي اظهارات مقام معظم رهبري درباره دخالت اين كشور در موضوع انتخابات اخير رياست جمهوري، رسول موحديان فرستاده ايران در لندن را فرا خواند و از وي در مورد اظهارات رهبري توضيح خواست.

آيت‌الله سيد علي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران در نماز جمعه امروز تهران برخي از كشورهاي غربي را دشمنان جمهوري اسلامي قلمداد كرد و در ادامه اظهاراتش انگليس را بدترين دشمن ايران دانست.

بر اين اساس، وزارت امور خارجه انگليس ساعتي پيش سفير ايران در لندن را فرا خواند و از وي در مورد اظهارات رهبري و خبيث خواندن اين كشور توضيح خواست.

گوردون براون نخست وزير انگليس نيز در يك كنفرانس خبري كه بدنبال اجلاس اتحاديه اروپا در بروكسل برگزار شد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري به خبرنگاران گفت : "انگليس تا امروز در مورد انتخابات ايران محتاط بود و نخواست در مورد موضوعات داخلي ايران دخالت نمايد. "

براون در ادامه اين كنفرانس خبري گفت : " ما خواستيم حقوق مردم ايران براي انتخاب هر كسي كه مورد قبول آنهاست را رعايت كنيم. "

وي افزود : " ما امروز با ديگران هستيم، شامل كل(اعضاي) اتحاديه اروپا، در انتقاد از استفاده از خشونت، در انتقاد از توقيف مطبوعات. "

نخست وزير انگليس در ادامه گفت : " اكنون نوبت ايران است كه به جهان نشان دهد انتخابات سالم بوده يا خير؟ ما مي‌خواهيم كه ايران بخشي از جامعه بين‌المللي باشد و منزوي نباشد، اما اين موضوع را بايد ايران ثابت نمايد كه آيا آنها مي‌توانند به اين حقوق اوليه احترام بگذارند يا خير. "

انگليس يكي از كشورهاي غربي است كه در مورد برنامه هسته‌اي ايران شديدا به اين كشور انتقاد مي‌كند و به همراه آمريكا متحد غربيش به سختي تلاش مي‌كند ايران را از مسير دستيابي به قدرت هسته‌اي خارج نمايد.

رسانه‌هاي انگليس در يك حركت از پيش طراحي‌ شده از پيش از انتخابات رياست جمهوري اخير ايران بارها انتخابات و مقامات ايران را زير سوال برده و با نادرست خواندن انتخابات جو مسمومي عليه ايران بوجود آوردند تا جاييكه سفير اين كشور در تهران در طول هفته گذشته از سوي مقامات دو بار براي اداي توضيحات فرا خوانده شد.

كابينه براون در حال حاضر با بحران شديدي كه ناشي از فساد مالي گسترده اعضاي آن بوده، روبرو است و وضعيت نخست وزير اين كشور در هفته‌هاي اخير به شدت متزلزل شده است.  

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.