تاريخ : | | نویسنده : yektamovie
رئيس‌جمهور گفت: در مناظره‌هايي كه در پيش دارم به تمام تخريب‌ها پاسخ مي‌دهم.
‌محمود احمدي‌نژاد بعدازظهر امروز در نشست خبري خود با خبرنگاران رسانه‌هاي داخلي با اشاره به سالگرد آزادسازي خرمشهر اظهار داشت: در آستانه سوم خرداد قرار داريم، سالروز آزادي خرمشهر عزيز كه به دست رزمندگان الهي اين سرزمين و به دست ملت بزرگ ايران آزاد شد. باور ما اين است كه آزادي خرمشهر يك هديه الهي به مردم ايران بود.
وي افزود: آزادي خرمشهر سرآغاز يك نبرد بين جبهه يكپارچه مستكبران، خودخواهان و دنياپرستان در برابر يك ملت مظلوم با دست خالي اما با دل‌هاي سرشار از عشق و ايمان بود.
رئيس‌جمهور با تبريك سوم خرداد به ملت ايران اظهار داشت: مي‌خواستم بحث كاملي را پيش از پاسخ به سوالات خبرنگاران مطرح كنم اما آن را كوتاه مي‌كنم اين چهاردهمين نشست مطبوعاتي با خبرنگاران است همانطور كه در جلسه قبل قول داده بودم اين جلسه اختصاصاَ براي رسانه‌هاي داخلي است.
وي افزود:‌باور ما اين است كه ملت ايران داراي ظرفيت‌هاي عظيم و بي‌نظيري است و اين ملت بزرگ مي‌تواند كارهاي بزرگي انجام دهد. در طول 30 سال پس از انقلاب حركت رو به كمال و رو به رشدي را سامان داده است. امروز به فضل الهي ملت ايران عزيزترين ملت‌ها است.
وي تصريح كرد: امروز اين ملت الهام‌بخش و پرچم‌دار خوبي‌ها در دنيا است و كانون اميد صالحان و عدالت‌طلبان و عموم ملت‌هاي دنيا است.
وي با تاكيد بر اينكه ملت ايران در صحنه‌هاي جهاني نقش‌آفريني موثري داشته يادآور شد: جايگاه ملت ايران امروز برجسته و نوراني است. از اين كه قطره‌اي از اقيانوس ملت ايران هستم و خدا توفيق خدمتگذاري را به من ارائه كرده سپاسگذارم.
رئيس‌جمهور در ادامه اين نشست خبري در پاسخ به سوال خبرنگاري كه پرسيد شما در آغاز تشكيل دولت نهم خبر از كابينه 70 ميليوني داده بوديد اما هم‌فكران شما عنوان مي‌كنند كه چنين اتفاقي نيفتاده است،گفت: تعهد ما از ابتدا كابينه 70 ميليوني براي ايران بود و به هيچ دسته و حزبي تعهد نداده بوديم كه امروز بدان عمل نكرده باشيم. امروز صميمي‌ترين رابطه بين مردم و خادمان ملت برقرار است.
وي افزود: بالاترين همبستگي بين عموم مردم و دولت منعكس مي‌شود. اين دولت خود را قطره‌اي از ملت مي‌داند. بنابراين معناي كابينه 70 ميليوني اين نيست كه همه وزير شوند بلكه بدين معنا است كه همه كشور در نگاه مسوولان يكسان ديده شوند و در برنامه‌ريزي‌ها شركت داده شوند.
وي تصريح كرد: سياست دولت اين است كه همه شهرها به يك اندازه بها داده شود نكاتي كه كمتر در گذشته مورد توجه بوده است.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه دولت حضور فعالي در همه عرصه‌ها دارد، خاطر نشان كرد: به كابينه نگاه كنيد هيچ‌كدام از مسوولان از سران احزاب و گروه‌ها نيستند همه از متن مردم كوچه و بازار هستند. البته منظور كارشناسان و نخبگان جامعه است.
رئيس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار ايلنا كه پرسيد شما در مصاحبه‌هاي خود بارها از وضعيت خوب اقتصادي و بهبود وضعيت معيشت مردم گزارش داديد اما برخي از شاخص‌ها مانند نرخ تورم در دولت نهم دو برابر شده و موجودي نقدي حساب ذخيره ارزي بر اساس گزارش بانك مركزي به منفي 15 ميليارد دلار رسيده و ضريب جيني از 39/. درصد به 41/. درصد كه بيانگر افزايش شكاف طبقاتي در دولت نهم است،رسيده است، شما با كدام آمار و با كدام شهود عيني معتقديد وضع مردم بهتر شده است، كه رئيس‌جمهور پاسخ داد: ما عميقاَ معتقديم وضع اقتصادي امروز ايران با ثبات و مناسب است. البته معنايش اين نيست كه ضعف و اشكالي وجود ندارد. با دو مقايسه متوجه اين مساله مي‌شويم.
وي افزود: مقايسه اول با اقتصاد جهاني است. امروز در همه جاي دنيا رشد اقتصاد منفي است با كاهش شديد رشد اقتصادي مواجهيم اما در ايران رشد مثبتي داريم.
احمدي‌نژاد شاهد ديگر خود را براي اين موضوع افتتاح كارخانه فولاد در خوزستان عنوان كرد و اظهار داشت: امروز يك كارخانه فولاد افتتاح كرديم در حالي كه توليد فولاد در دنيا با كاهش 50 درصدي مواجه است معنايش اين است كه وضعيت اقتصاد ما نسبت به اقتصاد جهاني مثبت است و اين حركت رو به رشدي در مقايسه با قبل از اين دولت است.
احمدي‌نژاد يادآور شد: در اين دولت فاصله درآمد ـ هزينه دهك‌هاي جمعيتي نشان مي‌دهد كه قدرت خريد طبقات پايين به نسبت به طبقات بالا افزايش بيشتري داشته است. سهام عدالت،‌افزايش منابع بنگاه‌ها اين مسائل را نشان مي‌دهد كه وضع بهتر شده است.
رئيس‌جمهور به ضريب جيني اشاره كرد و تصريح كرد: ضريب جيبي 4002 صدم درصد در برابر 4020 صدم درصد حاكي از ضريب جيني بهتر است. متوسط چهار سال اول اين دولت با متوسط چهار سال اول دولت‌هاي قبل را مقايسه كنيد. مي‌بينيم كه اين دولت در كاهش ضريب جيني موفق‌تر عمل كرده است.
احمدي‌نژاد در ادامه عنوان كرد: دو اتفاق افتاد كه بعضي‌ها آن را از محاسبات اقتصادي پاك مي‌كنند. اول تورم جهاني است كه بر كالاي صادراتي تاثير گذاشته و به طور متوسط 25 درصد رشد قيمت داشته است.
وي درباره نرخ تورم نيز گفت: نرخ تورم درست است در بعضي مقاطع افزايش داشته اما متوسط اين دوره، متوسط چهار سال اين دولت در مقايسه با چهار سال اول دولت‌هاي قبل نشان مي‌دهد كه نرخ تورم كمتر از گذشته بوده است.
رئيس‌جمهور درباره منفي‌شدن حساب ذخيره ارزي نيز گفت: برخي از آمارها كه منتشرمي‌شود تخصصي است. حساب ذخيره ارزي كه در اختيار دولت نيست. دولت بدون اجازه مجلس حق برداشت از حساب ذخيره را ندارد آنچه كه مجلس تصويب مي‌كند همان را هزينه مي‌كند.
به گفته وي امروز بيشترين رقم موجودي حساب ذخيره ارزي از زمان تاسيس اين حساب وجود دارد.
احمدي‌نژاد در پاسخ به سوال ديگري درباره تخريب‌هاي انتخاباتي اظهار داشت:‌ فكر‌مي‌كنم آنها دو خطا مرتكب مي‌شوند خطاي اول اين است كه طبق قانون انتخابات تخريب جرم است و كسي نبايد رقيب خود را تخريب كند. خطاي دوم اين است كه اتهاماتي كه وارد مي‌كنند رانمي‌توانند ثابت كنند. بنده در طول اين سه ماه گذشته سكوت كردم. به خصوص هجمه‌هايي كه وارد شد. زيرا وارد شدن به اين عرصه را به صلاح روند اداره خدمت‌رساني در كشور نديده‌ام. نمي‌خواستم در برخوردها و تنش‌ها سهمي داشته باشم.
وي اضافه كرد: البته معنايش اين نيست كه پاسخي براي آنها ندارم اميدوارم در مناظره‌ها به اين موارد پاسخ بدهم. منتقدان جوري سخن مي‌گويند كه انگار عملكرد خود را فراموش كردند.
احمدي‌نژاد تاكيد كرد:‌پرونده مديريتي همه اين آقايان روشن است. علاقه نداشتم اين مسائل باز شود اما آنها به گونه‌اي رفتار مي‌كنند كه بايد اين پرونده را باز كنيم و در پيش‌روي ملت قرار دهيم.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه عملكرد يك دولت در مقايسه با دولت قبل مطرح مي‌شود، عنوان كرد:‌من اين را از اخلاق انتخاباتي دور مي‌دانم. عملكرد اين دولت ثابت است. عملكرد ديگران هم در طول زندگي‌شان روشن است به فضل الهي اين مقايسه اتفاق خواهد افتاد.
رئيس‌جمهور در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينكه آيا در صورت پيروزي در انتخابات تغييراتي در كابينه رخ خواهد داد،‌گفت: من مشغول ارزيابي كار همكارانم هستم. هر تصميمي كه به نفع مردم و پيشبرد منافع ملي باشد اخذ مي‌كنم. رئيس‌جمهوري كه ديگران برايش تصميم بگيرند رئيس‌جمهوري نخواهد بود.
احمدي‌نژاد در پاسخ به سوال ديگري كه پرسيد چه نمره‌اي به دولت مي‌دهيد، گفت: به اندازه كافي نقد مي‌شود به وقتش اشكالاتي كه در طول چهار سال داشتيم و نقاط قوت و ضعف را اعلام مي‌كنيم. از نگاه خودم كه متن حادثه هستم آن را اعلام مي‌كنم شما حوصله كنيد.
رئيس‌جمهور در پاسخ به سوال ديگري درباره ديدار اوباما با نتانياهو و آنچه كه گفته شد تصميمات اين ديدار موكول به بعد از انتخابات رياست جمهوري ايران مي‌شود، اظهار داشت بعيد مي‌دانم ايشان منتظر تغيير در ايران باشند بلكه دنيا منتظر تغيير در رفتار‌آمريكا است. البته انتخابات بهانه خوبي بود ما هم اين بهانه را مي‌پذيريم. اگر بناست بين گروه 1+5 بحثي شود خوب است قبل از انتخابات باشد.
وي تصريح كرد: البته ما بسته پيشنهادي خود را آماده كرديم كه بر مبناي اصول روشن و عقلايي است و به زودي براي آنها مي‌فرستيم.
احمدي‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري كه عنوان كرد چرا مهرورزي سياسي دولت نهم مشمول خانم صابري شد و شامل زندانيان سياسي و دانشجويان دربند نشد، اظهار داشت: من بارها گفته‌ام در ايران عنواني به نام زنداني سياسي نداريم. در كشور ما قانون حاكم است. قوه قضائيه مستقل عمل مي‌كند البته توصيه من درباره خانم صابري اين بود كه فكر مي‌كنم همكار خيلي خوبي بود. رئيس‌جمهور بايد اين كار را مي‌كرد و كار درستي بود.
وي ادامه داد: بنده با اصل زندان رفتن كسي موافق نيستم اما در كشور 70 ميليوني قانون بايد رعايت شود و در كار قوه قضائيه نبايد دخالت شود اگر دو سه نفري هم از ان جمعيت 70 ميليوني خطايي كرده اصلاَ جاي ترس ندارد.
رئيس‌جمهور در پاسخ به عملكرد سياست خارجي دولت نهم خاطر نشان كرد: يكي از كارهاي مهم دولت مديريت سياست خارجي است. ذهنتان را به چهار سال قبل برگردانيد در چه شرايطي بوديم و الان كجا قرار داريم. من گفتم دنبال سياست خارجي فعال و موثر هستم كساني كه امروز به دنبال گفت‌وگو هستند و مي‌گويند بنشينيد و راهي را براي جهان پيدا كنيد، در گذشته چنين نظري نداشتند.
رئيس‌جمهور تصريح كرد: در گذشته دنبال اين بودند كه ايران را براندازند. پشت مرزها بودند و روزانه ما را به حمله نظامي تهديد مي‌كردند. مقايسه اين دو وضعيت نشان‌دهنده اثر سياست خارجي ما است. هر كس در خانه خود از دشمن استقبال كند قطعاَ طعم ذلت را خواهد كشيد.
احمدي‌نژاد گفت: اين دولت با كمترين هزينه و هزينه نزديك به صفر اهداف سياست خارجي را محقق كرد و در دو جبهه موفق بود كه جبهه اول پاسخ به دشمنان گستاخ بود.
رئيس‌جمهور يادآور شد:‌دشمنان گستاخي كه 30 سال نسبت به ملت ايران توهين و زياده‌خواهي مي‌كردند دولت به پشتيباني از اين ملت و تكيه به امام عصر آنها را سر جايشان نشاند.
رئيس‌جمهور با بيان اينكه دولت و ملت در جبهه دوم سازو كارهاي ظالمانه دشمنان را بر هم زد، اظهار داشت: اين مهم‌ترين كار بود. قدرت‌هاي بزرگ به اتكاي ساز و كارها و قوانين ديپلماسي كه نوشته بودند به نام قانون جهاني به ملت‌ها تحميل‌مي‌كردند ديپلماسي دولت در چهار سال گذشته عرصه دوم را هدف قرار داد. الان آن سياست‌ها و آن حمله نظامي به تاريخ پيوسته است و الان حمله سياسي رادر پيش گرفته‌اند.
احمدي‌نژاد بااشاره به اينكه ملت ايران ناكارآمدي و تركيب ناعادلانه شوراي امنيت، صندوق بين‌المللي پول و بانك جهاني را روشن كرد، اظهار داشت: ملت ايران اين تركيب نادعالانه و ناكارآمد را به مجامع جهاني اثبات كرد و ديگر كسي نمي‌تواند در اين رابطه اعتراض كند. مبناي ديپلماسي تن دادن به معادلات جهاني نيست. ملت ايران امروز معادلات جديدي را نوشته و در دنيا جاري كرده كه بر پايه عدالت و عشق به انسان‌هاست.
احمدي‌نژاد در پاسخ به سوال ديگري بر اين مبنا كه نظر شما راجع به شخصيت هاشمي رفسنجاني و اظهارات متناقضي كه در اين رابطه در جبهه اصولگرايان مطرح مي‌شود،‌چيست، گفت: من در موضعي نيستم كه درباره افراد قضاوت كنم. ملت ايران ملتي هوشمند است كه تمام افراد و مديران را زير نظر دارد. همه ما فرزندان انقلابيم و هرگاه به ما مسوليتي داده شده از آن شانه خالي نكرده‌ايم.
رئيس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاري كه علت عدم تشكيل شوراي پول و اعتبار را جويا شد، گفت: دليلش قانون مداري است همه اقدامات دولت منطبق بر قانون بوده و مقايسه رفتار دولت‌ها را هم‌اكنون در برابر قانون داريم.
وي افزود: ما آن قانوني كه تصويب شده است را اجرا مي‌كنيم. مراجعي در كشور وجود دارند كه اگر جايي خلاف شود رسيدگي مي‌كند.
احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه دعوايي در اين رابطه وجود ندارد، عنوان كرد: نبايد كسي را متهم كرد اگر جايي سندي است آن را به مراجع رسيدگي‌كننده ارائه كنند. اگر حكمي صادر شد دولت آن را اجرا خواهد كرد.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.