تاريخ : | | نویسنده : yektamovie

تابناك - کنفرانس بین المللی افغانستان امروز سه شنبه در لاهه هلند برگزار می شود و محمد مهدی آخوند زاده معاون آسیای وزارت امور خارجه ، نماینده ایران در اين نشست مي باشد.

به گزارش خبرگزاري هاي در این نشست ، مقامات و نمایندگان حدود 80 کشور جهان از جمله ايران و آمريكا و چندين سازمان بین المللی حضور دارند.

یاپ دو هوپ شفر ، دبیرکل ناتو ، با تشكر از حضور ایران در کنفرانس بین المللی افغانستان گفت: حضور ایران در این کنفرانس نشان می دهد تهران به برقراری ثبات در افغانستان علاقه مند است.

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان هم بر نقش ایران در ایجاد ثبات در افغانستان تاکید کرد.

روز گذشته "رابرت وود" سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا نيز با استقبال از مشاركت ايران در اين كنفرانس خواهان نقش فعال ايران در اين زمينه گرديد.

پيش از اين آمريكا دعوت از ايران براي مشاركت در اين كنفرانس را سياست جديد اين كشور مطرح نموده و اين اقدام را به عنوان دادن امتياز به ايران ناميده بود.

اين موضوع با سخنراني مهم رهبري در آغاز سال جديد و اعلام نظر نهايي ايران در نياز به تغيير جدي و اساسي در سياستها و عملكردهاي آمريكا و باقي نماندن اين سياست ها در سطح شعار تغيير، منتفي گرديد و حساسيت مشاركت دو طرف در اين كنفرانس از ميان رفت، مواضعي كه بسياري از كارشناسان بين المللي آن را بسيار دقيق و حسابشده ارزيابي نمودند، و امروز با معرفي نماينده جمهوري اسلامي در اين كنفرانس، كلينتون دريافته كه نمي تواند با وعده ملاقات در يك كنفرانس بين المللي ايران را دستپاچه و يا مشتاق نمايد.

بحران اقتصاد جهاني و كشيده شدن دامنه هاي اين بحران به كارخانجات بزرگ خودروسازي آمريكا، اوباما را در شرايط سختي قرار داده است، و اين روزها تمام سخنراني ها و فعاليت هاي مهم رئيس جمهور آمريكا به وضعيت داخلي اين كشور و ساماندهي آن معطوف گرديده است.

در همين راستا آمريكا در تلاش است ضمن پذيرش واقعيت هاي جهاني و كنار آمدن با نقش حساس و تعيين كننده ايران در منطقه، مشاركت سياسي و راهبردي با جمهوري اسلامي ايران را برقرار نمايد، و از سطح درگيري ها و مشغله هاي بين المللي خود بكاهد، گر چه سعي مي كند اين موضوع را با عنوان امتياز دهي به ايران مطرح نمايد.

از سوي ايالات متحده آمريكا در اين كنفرانس وزير امور خارجه اين كشور "هيلاري كلينتون" حاضر خواهد گرديد.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.