مدیركل امور بین الملل و رابط عمومی سازمان حج زیارت گفت: با ثبت نام جدید سازمان حج همه ساله و با قرعه كشی، افراد مستطیع به حج تمتع مشرف می شوند.
به گزارش شبكه خبر؛ نصیری مدیركل امور بین الملل و روابط عمومی سازمان حج و زیارت در مصاحبه اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی این شبكه گفت: سال آینده برای حج تمتع و عمره مفرده نام نویسی می شود.

وی با بیان این كه تعداد یك میلیون و 800 هزار نفر در نوبت تشرف به حج عمره مفرده هستند ؛ گفت : تعداد بالای ثبت نام شدگان در عمره مفرده ؛ نام نویسی مجدد را با مشكل روبرو خواهد كرد .

نصیری با بیان اینكه قرار نیست افرادی كه برای حج تمتع نام نویسی كرده اند ؛ به مدت 18 سال در انتظار بمانند ؛در خصوص برنامه جدید سازمان حج گفت : مسوولین سازمان حج و زیارت و حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت در صدد هستند براساس موافقتی كه گرفته شده است یا از عربستان افزایش سهمیه گرفته شود و یا در قالب سهمیه موجود تعداد افرادی كه هر سال مستطیع می شوند و باید به حج بروند در  ثبت نام سازمان حج شركت كنند.

وی افزود : با شرایط جدید تقاضا بیشتر از عرضه خواهد بود كه بین متقاضیان در هر سالی كه ثبت نام می کنند قرعه كشی صورت می گیرد .

نصیری با بیان اینكه تاكنون مبلغی كه به عنوان ودیعه و علی الحساب دریافت می شد حدود یك میلیون تومان بود، گفت:  در شرایط جدید تصمیم براین است چون افراد در همان سال مشرف می شوند و كسانی هستند كه از حیث مالی مستطیع خواهند بود از انها هزینه حج همان سال گرفته شود و آنها كه در قرعه كشی پذیرفته می شوند پولشان را پرداخته و طبق برنامه سازمان حج مشرف می شوند.

وی افزود : كسانی كه در قرعه كشی پذیرفته نشوند می توانند پول خود را از بانك باز پس بگیرند و در انتظار ثبت نام و قرعه كشی های بعدی باشد .

نصیری ادامه داد: شروع و اغاز ثبت نام مجدد با روش جدید نیازمند برنامه ریزی دقیق و كافی خواهد بود .
مدیركل امور بین الملل ورابط عمومی سازمان حج زیارت  در خصوص اولویت حج تمتع نیز گفت :كسانی كه تا 30/8/83   در شعب بانك ملی سپرده گذاری و همچنین كسانی كه قبل از این تاریخ نام نویسی كرده اند در حج اینده مشرف می شوند .

نصیری افزود : ثبت نام كنندگان سال های 81 ،82 ،76 ،62 ،63 نیز كه تاكنون به هر دلیلی مشرف نشده اند،می توانند در خرداد با اعلام كاروان ها،نام نویسی كنند.

وی در خصوص تسهیلات برای كهنسالان نیز گفت : كهنسالان 80 سال به بالا نیز كه در نوبت تشرف هستند می توانند خرداد در كاروان ها نام نویسی كرده و به حج مشرف شوند .

مدیركل امور بین الملل و روابط عمومی سازمان حج زیارت در پایان گفت : امسال سه گروه زائران عادی كه تا پایان 30/8/83 نام نویسی كرده اند و زائران كهنسالی كه سن 80 سال
دارند و همچنین زائرانی كه درسال 85 و 86 ودیعه گذاری كرده اند و بالای 85 سال سن دارند جزو مشرف شوندگان حج آینده خواهند بود.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
فال حافظ

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.